Yasak ve Gayrimeşru Aşklar Kaçamak Yaşanır..

Aşk ve muhabbet güzel bir şey ama helal dairesinde olunca. Helal dairesinde birçok aşk yaşanır. Ama helal olmadığı zaman kaçamak olur. Evet, insanları bir araya getiren onların birbirlerinde bulduğu birbirini tamamlayan şeylerdir. İki taraf tatmin olmayan eksik kalan özlemlerini arzularını hasretlerini ve sevgilerini paylaşırlar ve beraber olurlar.Bu birliktelik onları mutlu eder ve sevinç verir.beraber olmak için birlikte olmak can atarlar.kendilerinden başkasını düşünmezler.geride kalanları umursamazlar.beraber olmak birlikte olmak konuşmak ve kendilerince güzel olan şeyleri paylaşmak istemeleri önündeki en büyük engel onların aralarındaki aşkın ve muhabbetin helal bir çizgi ve ortamda ve zeminde olmamasıdır.Hal böyle olunca iki tarafın  her şeyi kaçamak oluyor.Beraberlikleri gayri meşru olduğu için iki tarafında bağı veya evliliği olduğu için aşk yada ilişkilerini gizli yaşamak zorunda kalıyorlar.kimseler bilmesin duymasın diye kaçamak olarak hareket ediyorlar.tenhalarda buluşmalar,gizlice buluşmalar insanlardan kaçmalarla beraber korkularla yaşanıyor muhabbetler.insanların ayıplamaları korkusu,ailelerin bilmesi korkusu,insanlara rezil olmak,insanların beklemediği şeyleri yapmak korkusu ile kaçamak yaşanıyor.kaçamak olduğu içinde korkuları ,elemleri,endişeleri bol oluyor.

Tenhalara kaçmalar çıkmaz sokaklara girmeler. Gizlice sessizce kimselere görünmeden hasretleri özlemleri sevgileri gidermeye çalışmalarla geçiyor. Kaçamaklarla mutlu olmaya çalışılıyor.Bilinmiyor ki kaçamaklar insanı mutlu etmez.Kaçamak bakışlar,beraberlikler ve sözler kaçamak olduğu için eksik olur.Bir buse bir bakış bur tatlı söz bir tutuş olduğu için kaçamak olan şeyler mutluluk vermiyor.Aşk buluşmalar, kokuşmalar, hitaplar kaçamak olduğu gibi ameli noktada dahi kaçamak oluyor.Kaçak sevgili olunuyor.İki taraf bir yerlerden kaçarak birbirinde mutluluk arıyor.Bilinmiyor ki,tadına tam varılmayan sadece tadımlık olan kaçamak aşk ve muhabbetler karın doyurmuyor.Yalancı bir iştiha ile insanın kalbi ruhu ve aklı tatmin olmaya çalışıyor.Doyduğunu mutlu olduğunu bazen zannetse de netice akim oluyor.Kaçamaklar kaçak aşk oluyor.Arada nikah olmadığı için iki taraf kaçamak bir aşk ve muhabbet yaşıyor.Arzu edilen hayal edilen istenilen beklenilen hiçbir şey tam doyuma ulaşmadan yaşanıyor.Ulaşılsa da kalıcı olmuyor.Gizli saklı ve kapaklı oluyor.bir yudumluk,bir tadımlık bir anlık oluyor.Bu yarım çeyrek eksik porsiyon aşklardan ya vazgeçilecek yada tam yapacak olan nikaha girilecek ki o zaman güzel olsun.doyurucu olsun.Mutluluk kıvamında olsun.Olmayacaksa o zaman terk edilip vazgeçilecek.Kaçak yaşamaya devam edildiği zaman belki bir gün keder sıkıntı acı bela azap hapislerine mahkum olunacak.Belki  korkuya,azaba,ateşe yada endişeye mahkum olunacak.Kaçamak olan aşk kaçak ve suçlu muamelesi görecek.Yangından mal kaçırır gibi ,kapkaççı gibi,hırsız gibi yada talancı gibi olunacak.Bu kaçak olan ve sonu olmayan yollarda mahvolmamak için en iyisi en üzeli en akıllısı en mantıklısı herkes kendi evine eşine çocuğuna yuvasına teslim olup o teslim olduğu yerde yaşamasıdır.En vicdanlısı kadere ve Allaha ve ahlaka teslim olup kısmetini kabullenip tövbe ile sukut etmektir.Vesselam.Muhammed Şamil KAFKASYALI

2 yorumlar > “Yasak ve Gayrimeşru Aşklar Kaçamak Yaşanır..”

 1. Enes KARA diyor ki:

  Allah razı olsun muhterem kardeşim.

  Fotoğrafı güzel çekmiş ve ayan beyan ortaya koymuşsun…

  Demek ki islam gayra nazar etmeyi, flörtü, karışık oturmaları, halveti yasamakla aslında insana merhamet ediyor…

  Bu merhameti red eden ise sizin de güzelce ifade ettiğiniz gibi ya kaçamak yaşıyor, tatmin olamıyor. ya da daha ileri giderek gayrı meşru yola saparak rezil oluyor.

  Ya başdan Allah diyeceğiz, ya da sonunda pişman olacak hay Allah diyerek Allah Allah diyeceğiz. En iyisi baştan Allah demek.

 2. mustafa özçelik diyor ki:

  Bütün yazılanlara aynen katılıyorum…Nesli korumanın ve temiz kalmanın yegane sebebi nikahtır …Allaha ait hudutlara azamı riayet etmek marifettir….şereftir ,,,yiğitliktir…Amma velakin bacılarımdan ricam odur ki ..bu küfür deryasında erkeklerine iyi kalkan olmaları lazım…Ben dünyanın en güzel annesi ile hatta dünyanın engüzel ev hanımı ile evliyim…dünyalar güzeli dört çocuk verdi mevla nekadar şükretsem azdır….nevarki dünyanın en berbat patneri ile yaşamak durumundayım…..Aslında biraz şikayetçiyim beni iki nikaha bir hanıma mecbur eden düzene itirazım var…Allahın koyduğu kanunu, yasaklayan kanunu ,yazanıda çizenide uygulayanıda Allaha şikayet ediyorum…Mevla hanımlara incelik,,,idarecilerede feraset versin.amin…sizde amin deyin.uşaklar…

Yorum Yapın

You must be logged in to post a comment.